בניית אתרים לעסקים באמצעות קוד פתוח

shutterstock_121524487.jpg

רבים מלקוחות B2W שהשתמשו בעבר בפלטפורמות בקוד פתוח, בחרו לעבוד עם מערכת נהול האתרים שלנו    - CMS. ישנן סיבות רבות מדוע לקוחותינו (עסקים, עמותות, חברות תקשורת ומוסדות חינוך) העדיפו לזנוח את הקוד הפתוח. השיקולים בין קוד פתוח לקוד סגור הם רבים , הביא כאן כמה נקודות מדוע קוד פתוח אינו מתאים לרוב העסקים ובעיקר לא לעסקים שהמהות שלהם איננה תחזוקת שרתים וקוד תוכנה...  

1לא צריך לתקן רכיבים כאשר משהו משתבש

בכל תוכנה ישנם דברים הנוטים מדי פעם להשתבש. כאשר זה קורה עם תוכנות קוד פתוח, תצטרך אתה, או מתכנת שחייב לך טובה, להשקיע זמן באיתור הבעיה. זה כרוך בקריאת הקוד, עבודה עם קהילת קוד פתוחה על מנת לספק לך תמיכה, וליישם את התיקון בקוד הפתוח. לעיתים קורה שהקהילה של אותו קוד פתוח לא פיתחה עדיין פתרון (patch) לבעיה. אתה ודאי תצטרך, במקרה הטוב, לחכות כמה חודשים לתיקון וייתכן מצב שזה לא ייפתר לעולם, אבל אין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה, רק להירגע ולקוות לטוב.

עם קוד סגור, מצד שני, ברגע שתאתר כי הבעיה נעוצה בקוד של הספק שלך, עבודתך נגמרה! כל מה שאתה צריך לעשות הוא להתקשר או לשלוח מייל לחברה שממנה קיבלת אחריות על הקוד. 

2. לא צריך לתרום את השינויים בחזרה לקהילה

אם תפתור תקלה או תשפר משהו בקוד הפתוח, קהילת התמיכה מצפה ממך לתרום לה את הקוד שלך על מנת שתוכל להיעזר בו ולשמור עליו לאורך זמן. עם קוד סגור, אתה לא צריך לתרום כלום לאף אחד. בקוד סגור אמנם לא תוכל לשנות את הקוד עצמאית כי אין לך גישה אליו, אבל החברה שסיפקה לך את הקוד אחראית לפתור כל בעייה או באג במערכת ללא תשלום .

3. לא צריך לחשוב על תנאי רישוי קוד פתוח ובעיות התאמה

עם קוד פתוח, תצטרך לעמוד בתנאי הרישיון שצוינו על ידי התוכנות בהן אתה משתמש. זה יכול לקחת קצת זמן כדי להבין למשל את תנאי רישיון Apache Software לעומת רישיון ציבורי כללי (GPL), באיזה קוד פתוח עדיף להשתמש ואיך להשתמש בו (למשל, הפצה לצד שלישי או לשימוש רק למטרות פנימיות), ותנאי רישיון שונים שעשויים לחול (למשל, מייחס את רכיב הקוד הפתוח בתיעוד שלך). עם קוד סגור, אתה לא צריך לדאוג לכל זה! 

 4. לא צריך לבחור בין עשרות אפשרויות לכל רכיב

קוד פתוח מציע פתרונות רבים מבחינת מסד נתונים, שרת אינטרנט, שרת יישומים, שפת תכנות ומסגרת GUI כמעט בכל קטגוריה, תוכל למצוא הצעות רבות לבניה במגוון רחב של שפות. לעיתים קרובות תוכל למצוא כלים דומים שמותאמים למקרי שימוש שונים (למשל ביצועים לעומת יכולת, הרחבה לעומת פשטות). כדי לוודא שכלי מסוים יעבוד בצורה הטובה ביותר עבור המקרה הספציפי שרצית, צריך להוריד אותו ולתת לו להתנסות. עם קוד סגור, לא תצטרך להתמודד עם כל כך הרבה אפשרויות התלבטויות ובדיקות . צריך רק לבדוק שניים או שלושה ספקים עם נסיון ואמינות ולתאר להם את הדרישות שלך מהאתר , הם יתאימו לך מתוך אלפי מודולים אפשריים את אלו המתאימים לך ביותר ויתיקנו אותם במערכת ניהול האתר שלך . 

5. לא צריך להסתכל על תמונות, מצגות, על מנת לאפיין את האתר שלך ...

זה יכול לקחת זמן על מנת למצוא מצגות , סרטוטים, תרשימי בניית אתרים לעסקים, צילומי מסך ותיעוד אחר עבור כל תוכנה, אבל עם קוד פתוח תצטרך לקרוא אתרי חינם, פורומים ורשימות תפוצה על מנת לקבל את המידע הדרוש לך על רכיב מסוים. עם קוד סגור, לא תצטרך יותר משיחת טלפון לאנשי תמיכה מקצועיים או שלחית מייל את הצרכים של העסק שלך. 

6. לא צריך לחפש תמיכה טכנית

תוכל לקבל תמיכה בקוד הפתוח מהקהילה האינטרנטית, ממתכנתים חברים או מארגוני תמיכה מקצועיים של קוד פתוח. זה יכול לקחת לך זמן יקר על מנת להחליט אם אתה רוצה שירות תמיכה (SLA) עם זמני תגובה מובטחים כמו שתוכל לקבל מ-OpenLogic, או אם אתה מרגיש בנוח בקבלת פרסומים לרשימות התפוצה או התמיכה שלך. עם קוד סגור, לא תצטרך לדאוג מהיכן תקבל תמיכה מקצועית. כמובן, ייתכן שלעולם לא תקבל לדבר עם מהנדס בפועל, אבל לפחות אתה תמיד יודע למי תוכל להתקשר. בנוסף, כל חברה המכבדת עצמה מאפשרת ללקוחות גישה ישירה לסרטוני הדרכה ומאגר מידע נגיש וקל.


7. אתה יכול פשוט לזרוק את המגבת

כאשר מתעסקים עם קוד פתוח אין דרך קלה 'לזרוק את המגבת" ולהתאייש מכל הפרוייקט. תמיד תוכל לקלל את הקהילה שפיתחה את רכיב הקוד שגורם לך בעיות, ....וגם שצועקים ומקללים ימים ארוכים לעיתים אף אחד לא עונה.
גם כאן יתרון נוסף לקוד הסגור זה פשוט לא מספק כמו לקלל ספק מסחרי ולקבל את את הפתרון עוד באותו יום ...

לסיכום

עם קוד פתוח, תצטרך בדרך קבע לתקן, לשפר, לשדרג או לכתוב מחדש דברים בקוד, כולל 
עדכון והתאמת הקוד בכל גרסה חדשה בדפדפנים השונים. אנו מספקים אחריות מלאה ותמיכה טכנית בכל האתרים ומערכות הניהול שלנו, הכוללים שרתים עם אבטחה ברמה גבוהה מפני התקפות פריצה. אנו מאמנים כי בעת בניית אתרים לעסקים, המחוייבות שלנו לשחרר אותך להתמקד במה שאתה עושה הכי טוב - העסק שלך!
הרשם כאן וקבל ישירות למייל טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים :